O mnie

Kancelaria DBO Polska

Naszym celem jest zapewnienie kompleksowej obsługi wszędzie tam, gdzie prawo podatkowe dotyka nieruchomości.
 

Zajęliśmy 1. miejsce w Ogólnopolskim rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej.

 

 

Witamy Cię bardzo serdecznie

Jesteśmy Kancelarią prawną i podatkową z Białegostoku. Od 2014 roku doradzamy, pomagamy wypełniać obowiązki podatkowe, a także aktywnie wspieramy Klientów przy postępowaniach sądowych, administracyjnych i podatkowych. Zapewniamy kompleksową obsługę.

Podatki w nieruchomościach są istotną częścią naszej wieloletniej praktyki. Na czele naszego zespołu stoi Dorota Kosacka – doradca podatkowy, która od 25 lat zajmuje się podatkami, doradza, szkoli, publikuje i reprezentuje podatników w sporach z organami podatkowymi. Ma na swoim koncie wiele publikacji, setki przeprowadzonych szkoleń podatkowych i satysfakcję z pomocy podatnikom w wielu trudnych sprawach.

Dlaczego podatki?

Dorota Kosacka: Odpowiedź jest prosta. Zawsze miałam wiele zainteresowań, często z przeróżnych odległych dziedzin. W jedynym roku konkurs matematyczny, w drugim olimpiada historyczna (w obu z sukcesami), a po drodze jeszcze kilka innych wymagających tematów.

Podatki dają możliwość wyzwań i połączenia wiedzy z różnych obszarów. Chcąc doradzać dobrze w podatkach trzeba znać nie tylko przepisy podatkowe, ale często umieć połączyć je z doświadczeniem biznesowym, prawem cywilnym, czy uwzględnić sytuację życiową i rodzinną podatnika. Podatki to trochę jak łamigłówka, w której dopiero jak poskłada się wszystkie elementy można znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Dlaczego blog?

Bo lubimy dzielić się wiedzą. Bo lubimy pisać. Bo widzieliśmy wiele sytuacji, gdy podatnicy po czasie dowiadywali się jak kosztowna jest dla nich niewiedza. Znamy wiele historii, gdy z pozoru prosta transakcja sprzedaży nieruchomości kończyła się wieloletnim sporem z organami podatkowymi lub z kontrahentem. Na blogu chcemy w prosty sposób pisać o przypadkach, z którymi zmagają się podatnicy w obrocie nieruchomościami. Mamy nadzieję, że stanie się on cennym i rzetelnym źródłem wiedzy dla wielu osób.