O mnie

Dorota Kosacka

Jestem doradcą podatkowym i założycielem kancelarii DBO Polska, specjalizującej się w prawie podatkowym. Naszym celem jest zapewnienie kompleksowej obsługi wszędzie tam, gdzie prawo podatkowe dotyka nieruchomości.

Witam Cię bardzo serdecznie

Nazywam się Dorota Kosacka i jestem doradcą podatkowym. Od 25 lat zajmuję się podatkami, a podatki w nieruchomościach są istotną częścią mojej wieloletniej praktyki. Doradzam, szkolę, publikuję, reprezentuję podatników w sporach z organami podatkowymi. Mam na swoim koncie wiele publikacji, setki przeprowadzonych szkoleń podatkowych i satysfakcję z pomocy podatnikom w wielu trudnych sprawach.
Dlaczego podatki?

Odpowiedź jest prosta.

Zawsze miałam wiele zainteresowań, często z przeróżnych odległych dziedzin. W jedynym roku konkurs matematyczny, w drugim olimpiada historyczna (w obu z sukcesami), a po drodze jeszcze kilka innych wymagających tematów.

Podatki dają możliwość wyzwań i połączenia wiedzy z różnych obszarów. Chcąc doradzać dobrze w podatkach trzeba znać nie tylko przepisy podatkowe, ale często umieć połączyć je z doświadczeniem biznesowym, prawem cywilnym, czy uwzględnić sytuację życiową i rodzinną podatnika. Podatki to trochę jak łamigłówka, w której dopiero jak poskłada się wszystkie elementy można znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Dlaczego blog?
Bo lubię dzielić się wiedzą. Bo lubię pisać. Bo widziałam wiele sytuacji, gdy podatnicy po czasie dowiadywali się jak kosztowna jest dla nich niewiedza. Znam wiele historii, gdy z pozoru prosta transakcja sprzedaży nieruchomości kończyła się wieloletnim sporem z organami podatkowymi lub z kontrahentem. Na blogu chcę w prosty sposób pisać o przypadkach, z którymi zmagają się podatnicy w obrocie nieruchomościami. Mam nadzieję, że stanie się on cennym i rzetelnym źródłem wiedzy dla wielu osób.